Diamond Books

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego wydawnictwa

O Nas

Założone w 1996 roku wydawnictwo Diamond Books wprowadziło na polski rynek zupełnie nową jakość na polu publikacji poświęconych sztukom walki. Od tamtej pory zdążyło ugruntować sobie opinię rzetelnego znawcy tematu,który dba o to, aby Czytelnik otrzymywał zawsze tytuły cenne merytorycznie i doskonałe pod względem technicznym. Z ofertą ponad pięśdziesięciu książek Diamond Books jest dziś niekwestionowanym liderem w swojej dziedzinie.

Nasza Oferta

Nasze Działy

Beletrystyka

Oprócz książek typowo specjalistycznych wydajemy również beletrystykę o tematyce związanej z krajem kwitnącej wiśni. Tu proponujemy książki prezentujące najbardziej znane japońskie legendy i opowieści, historie samurajów i kurtyzan, pokazujemy, co w Japonii straszy, a co śmieszy. Wachlarz propozycji mamy tu niezwykle szeroki: od powieści samurajskich, przez autobiografie, aż po paradokumentalne opowieści o japońskich przybytkach rozkoszy.

Przejdź do działu

Militaria

Japońskie militaria to jedna ze specjalności Diamond Books. Publikujemy poszukiwane pozycje poświęcone broni i uzbrojeniu dawnej Japonii. Diamond Books to wyłącznie najlepsze książki najlepszych autorów w tłumaczeniach ekspertów z poszczególnych dziedzin.

Przejdź do działu

Sztuki Walki

Japońskie sztuki i sporty walki to obok broni dawnej Japonii specjalność Diamond Books. Wydaliśmy blisko trzydzieści najbardziej znaczących tytułów poświęconych aikido, jujutsu, karate, kendo i kyudo. Diamond Books to wyłącznie najlepsze książki najlepszych autorów w tłumaczeniach ekspertów z poszczególnych dziedzin.

Przejdź do działu

Kultura Japonii

Odkrywanie Japonii poprzez jej kulturę i mentalność między innymi dzięki unikalnej serii „Kokoro” to dla nas powód do dumy, a dla miłośników budo i wszystkich osób zainteresowanych Japonią nieoceniony zasób źródłowej wiedzy. To niezwykły zbiór książek napisanych na przestrzeni wieków przez największych teoretyków i praktyków sztuk walki.

Przejdź do działu